“Get smart with money”

“Get smart with money”

Netflixe dabar yra labai šaunus dokumentinis filmas kaip padėti gyti sau panaudojus pinigus. 3 žmonės ir viena pora galvoja, kad turi problemų su pinigais. Jiems visiems padeda profesionalūs pinigų terapeutai.

Mėlynplaukė menininkė serga depresija – jai labai reiktų terapijos, bet ji dirba per du fizinius darbus, ji neturi jėgų. Terapeutas gudriai aktyvina jos elgesį apgaudamas, kad dėl pinigų, bet dėp gautos užduoties ji ima daugiau būti lauke, matyti gyvūnus, žmonių šypsenas ne už tai, kad atnešė alaus. Greitai ji atsigauna. Mažiau užtinsta. Meta vieną iš beviltiškų darbų. Atsiranda vietos meno užsakymams, darbui pagal specialybę. Atsiranda galimybių terapijai. Pajamos ir santaupos ima didėti. Depresijos trauma traukiasi.

Juodaodis jaunuolis serga fiziškai – jis profesionalus atletas gyjantis po traumos. Jo santaupos spėriai tirpsta. Jis išsigandęs, jaučiasi ne vyriškai, nežino ką darys ateityje. Terapeutas liepia investuoti. Jam baisu. Investuok!!!! Būk drąsus. Kaip baisu! Investicijos yra nebefizinis pasaulis. Investicijose yra kažkokie skaičiai. Bet, apetitas auga valgant, o kaip pats sako – kad plauktum pirmiau reikia sušlapti kojas. Auganti drąsa ir tam būtinas tikėjimas ateitimi verčia grįžti į profesinį Pasaulį, neklausyti pašaipų, kad jau per senas ir nebeįdomus. Jis agresyviai nuskina priešininką. Jo kūnas stiprus ir sveikas. Kojos trauma traukiasi.

Imigrantų šeimos suaugusi moteris verkia. Kodėl jai leido pasiimti studentišką paskolą? Kodėl ji turi tiek kreditinių? Ji turi tiek skolų. Visur tik skolos. Vienos skolos. Jos vyras uždirba duonai, o ji viską turi atiduoti skoloms. Ji verkia. Ji negali vaikams parūpinti ateities, jos gyvenimas tuoj bus baigtas. O kai buvo maža – papuolė į perteklių. Tai kur tas perteklius dabar?
Terapeutas liepia apriboti savo vaikiškas galias ir ugdyti suaugusiojo. Griežtai padalinti savo biudžetą, fizižkai išgalinti save išleisti pinigus. Baik verkti, sako, gi tu jau didelė? Aš didelė, nustemba ji? Pamačiusi, kad skolos taip mažėja ir netgi atsidėti pinigai būtent atostogoms nėra kalti juos tam ir išleisti, nes pinigai skoloms padengti buvo išleisti skoloms padengti, moteris drąsiai svajoja kaip ilsėsis, kaip didelis žmogus nebijos važiuoti viešu trqnsportu ir nieko jai nenutiks dėl to. Ji auga. Ji gyja. Ji tokia pati, kaip visi!

Covid palietė šeimą. Vyras neteko darbo. Moteriai darbo išaugo. Jie pilnai gyvena iš moters pajamų. Moteris pavydi vyrui, kad jis gali būti namuose su vaikais, vyras pavydi, kad ji turi plačias profesines perspektyvas. Jie abu nori po 5 metų išeiti į pensiją. Terapeutas sako, kad, jei labai pasistengs ir pasispaus – išeis po 20 metų. Jiems reikia kuklintis. Nuo kitų atvejų ši pora išsiskiria gebėjimu skaičiuoti, planuoti. Jie pinigų nebijo. Jie bijo gyvenimo pokyčių. Bando prekintis ale lidle, bando taupyti, finansinis terapeutas dar dar taupykite!! Ir tada jie parduoda namą. Jie tilps į mažiau. Moteris pamato, kad kai tavo kambarys mažesnis ir išeini į lauką, tada laukas dar didenis! Ji džiaugiasi, argi poilsio akimirkos nėra mažytės pensijos? Vyrui reikia remontuoti naujus namus. Jis neranda kas tą padarytų, apsimokina pats, gręžia lentyną ir sako – wow. Jie gyja nuo izoliacijos ir nežinomybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.